Zamknięcie Konta w PEKAO SA

O banku PEKAO SA

Bank PEKAO SA powstał w 1929 roku. Jest drugim największym bankiem w Polsce. Prowadzi ok. 3,2 mln rachunków. Obecnie jest częścią włoskiej grupy kapitałowej UniCredit. Jako pierwszy w III RP uruchomił biuro maklerskie.

Procedura zamknięcia konta w PEKAO SA

W celi likwidacji konta w PEKAO SA posiadacz konta musi złożyć pisemne wypowiedzenie umowy. Konto jest zamykane z upływem ostatniego dnia wypowiedzenia umowy. Okres wypowiedzenia to 1 miesiąc. Należy pamiętać, że zamykając rachunek jesteśmy zobowiązani do zwrotu wszystkich kart wydanych do rachunku oraz uiszczenia wszystkich zaległych zobowiązań wobec banku.

Opłaty

Zamknięcie konta w banku PEKAO SA jest darmowe jeżeli rachunek jest starszy niż 3 miesiące. W przypadku kiedy chcemy zamknąć konto w przeciągu 90 dni od jego otwarcia musimy się liczyć z opłatą wynoszącą 35 złotych.

Dokumenty

Historie

Podczas składania wniosku warto poprosić o pisemne potwierdzenie złożenia wypowiedzenia. Potwierdzenie przyda nam się w przypadku gdyby okazało się, że nasze konto nie zostało jednak zamknięte i co więcej doliczona została opłata za prowadzenie rachunku. Historia taka została opisana w tym wątku na portalu .

Jeżeli chcecie się podzielić podobnymi historiami albo macie pytania dotyczące zamykania konta to zapraszam do komentowania.

Dodawanie komentarzy wyłączone.

TUTAJ AKTUALNA INSTRUKCJA

Jak zamknąć konto w Pekao >>

2 komentarzy do “Zamknięcie Konta w PEKAO SA”

  1. Ja mam pytanie.
    Jak mniej więcej ma wyglądać to wypowiedzenie umowy?
    Jestem zielony we wszystkiego rodzaju dokumentach, a nie znalazłem żadnego “gotowca” dla Pekao.
    Pzodrawiam

  2. U mnie w PKO SA wyglądało to tak, że żona poszła zamknąć darmowe konto, wytłumaczono jej – że konto przecież jest darmowe więc nie jest żadnym obciążeniem. Po 10 latach gdy udałem się w innej sprawie do tego banku okazało się że mam 200 złotych długu z tytułu prowadzenia konta. Bank jednostronnie zmienił warunki umowy. Przesyłał podobno korespondencję, ale nigdy jej nie widzieliśmy.

Zostaw Komentarz