Jak Zamknąć Konto w Alior Banku

O Alior Banku

Alior bank powstał w roku 2008. Obsługuje obecnie ponad milion klientów. Posiada ok. 200 własnych oddziałów oraz ok. 250 placówek partnerskich.  W 2012 roku uruchomił bank internetowy Alior Sync kuszący klientów między innymi funkcją cash-back przy zakupach internetowych.

 

Alior Bank zamknięcie konta

Aby zlikwidować rachunek w Alior Bank należy złożyć pisemny wniosek w placówce banku. Okres wypowiedzenia trwa standardowo 30 dni. W tym czasie należy pamiętać aby spłacić całe zadłużenie wraz z odsetkami, opłatami i prowizjami.

Należy również mieć na uwadze fakt, że wypowiedzenie umowy o prowadzenie rachunku jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o karty płatnicze oraz o limit odnawialny.

W wypowiedzeniu nie zapomnijmy sprecyzować co ma się stać z naszymi pieniędzmi po zamknięciu rachunku. Jeżeli tego nie zrobimy, Alior przeniesie nasze pieniądze na nieoprocentowany rachunek i będzie czekać na naszą dyspozycję.

Opłaty

Regulamin prowadzenia rachunku oraz tabela opłat i prowizji nie przewidują opłaty za wypowiedzenie umowy.

Dokumenty

Historie

Jeżeli chcesz masz jakieś doświadczenia związane z zamykaniem rachunku w Aliorze to serdecznie zapraszam do Komentowania.

Dodawanie komentarzy wyłączone.

TUTAJ AKTUALNA INSTRUKCJA

Jak zamknąć konto w Alior Banku >>

28 komentarzy do “Jak Zamknąć Konto w Alior Banku”

 1. Wypowiedzenie umowy o prowadzenie rachunku bankowego
  Oświadczam, że wypowiadam umowę o prowadzenie rachunku bankowego o numerze: xxxxx, z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia, oraz proszę o zamknięcie wszystkich rachunków i usług prowadzonych w powiązaniu z zamykanym rachunkiem bankowym.

 2. Czy takie wypowiedzenie trzeba złożyć w tej samej placówce banku, w której się zakładało konto, czy w dowolnej?

 3. Regulamin nie określa czy wypowiedzenie musi zostać złożone w placówce, w której zakładano konto. Próbowałbym zamknąć konto w dowolnej placówce Aliora. Można skonsultować sprawę na infolini pod nr: 19 502 (Nr ze strony Alior banku).

  Pozdrawiam

 4. co znaczy ze “W tym czasie należy pamiętać aby spłacić całe zadłużenie wraz z odsetkami, opłatami i prowizjami.” ile wynosi to zadłuzenie opłaty i prowizje ?

 5. @cito: troszeczkę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi o to, że jeżeli masz na koncie jakiekolwiek zadłużenie (np. debet) to musisz je spłacić w okresie wypowiedzenia (paragraf 5 ptk 10).

 6. A można jeszcze dopisać info o przelaniu pozostałych środków na inne konto?

 7. @sdc: Poniżej fragment z regulaminu. W skrócie: można :)

  “Wypowiedzenie umowy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego przez Posiadacza następuje na piśmie. Posiadacz
  rachunku zobowiązany jest do podania sposobu zadysponowania środkami z rachunku.”

  Pozdraiwam,
  M

 8. Wczoraj zamykałem:

  1. Można zamnąć rachunek i pozostawić lokaty, które potem wypłacamy w okienku.

  2. Jedynym możliwym zadysponowaniem środkami jest wypłata w kasie w chwili zamykania konta. Nie ma możliwości przelania do innego banku (?!)

  3. Można zmienić rachunek na taki od którego nie jest pobierana prowizja. Dlaczego to jest ukrywane ? Nie wiem.

  Wybrałem opcję nr 3 bo mam założone lokaty a nie mam zamiaru biegać z gotówką. Jak lokaty wygasną wtedy zrobię przelew online do innego banku i zamknę puste konto.

  Acha… wszystkie pisma drukują na miejscu więc nie trzeba pisać wypowiedzenia.

 9. a co jesli osoba zmarła?

 10. @Erdall:

  Jeżeli na rachunku były jakieś środki to zostają wchodzą one w skład spadku i są zablokowane do zakończenia postępowania spadkowego.

  Jeżeli zmarły ustanowił za życia tzw. ‘dyspozycję na wypadek śmierci’ to bank powinien wypłacić środki znajdujące się na rachunku osobie wskazanej w dyspozycji (do dwudziestokrotności średniego wynagrodzenia).

  Niestety nie znalazłem w regulaminie informacji co w przypadku rachunku, na którym nie ma środków i chce się go zamknąć. W tym celu polecam kontakt z infolinią albo najbliższą placówką Alior Banku w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  Proszę przyjąć moje kondolencje z powodu śmierci bliskiej osoby.
  Z poważaniem
  Administrator

 11. Witam! Mam placówkę Alior Bank w Sochaczewie. Czy tam mogę złożyć pismo w sprawie rezygnacji?

 12. @Radek: Myślę, że nie powinno być najmniejszego problemu :)

  Pozdrawiam
  Admin

 13. Co się stanie jak zadłużenie na koncie nie zostanie spłacone w 30 dniowym okresie wypowiedzenia? Czy bank ma prawo prowadzić dalej takie konto?

 14. Mozna tez zamknąc osobiscie w placówce.

 15. Witam , w jaki sposob moge zrezygnowac z korzystania z uslug Alior Bank jesli jestem poza granicami Państwa i nie mam sposobnosci zlozyc wniosku w zadnej z placowek?? Prosze o odpowiedz.

 16. “Istnieje możliwość złożenia wypowiedzenia umowy rachunku oszczędnościowego korespondencyjnie. W tym celu należy przesłać odpowiednią dyspozycję na adres Alior Bank S.A., ul. Domaniewska 52, 02-672 Warszawa.” znalezione na facebooku

 17. Ale ktoś tu ma problem. Wysłałem mailem skan pisma z wypowiedzeniem i po 2 tygodniach było po sprawie.

 18. Mnie sie udało zlikwidować rachunek w Aliorze dopiero za trzecim podejściem.Złozyłem wniosek o likwidacje w odziale ,w którym zakładałem konto.Doradca zapewnił,ze wszystko będzie załatwione.
  Po ok dwóch miesiącach,może trochę wcześniej,dostałem SMS,że bank wzywa do wpłaty na konto ,ponieważ na rachunku istnieje zadłużenie.Okazało sie,ze ,doradcy udało się zlikwidować tylko kartę.Operacja likwidacji została więc powtrozona-przez innego bankiera.Po ok tygodniu dostałem następnego maila i istaniejącym ,już większym debecie na koncie.
  Dopiero trzecia próba okazala sie skuteczna.Podobno,wg bankiera,W TYM CZASIE DOŚĆ CZĘSTO SIĘ TO ZDARZAŁO.

 19. A ja nie rozumiem, cemu nigdzie nie ma informacji, ze wystarczy napisac odrecznie (lub komputerowo jesli ktos chce drukowac :) 2 zdania wypowiedzenia (oswiadczenie o wypowiedzeniu i wskazanie rachunku do przelewu srodkow) i wyslac poleconym za potwierdzeniem odbioru do siedziby jakiegokolwiek banku?
  Oszczednosc czasu (wypowiadanie umow z bankami w placowce potrafi trwac nawet 2-3h).

  Dodatkowo podany w odnosniku dokument (Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy) to NIE jest formularz wypowiedzenia, wiec bede wdzieczny za nie wprowadzanie czytelnikow w blad.

  A z prywatnych historii to nalezy pamietac (jesli wysyla sie wypowiedzenie poczta), zeby dokladnie podac nr rachunku. Podobno (tak uslyszalem telefonicznie) ja zapomnialem 4 ostatnich cyfr i wypowiedzenie jest niewazne.

 20. Witam,
  ja od ponad 2 lat walczę z tym jakże “kochanym” bankiem, mieszkam poza RP i Alior odrzucił moje wypowiedzenia czy to wysłane drogą elektroniczną czy też papierową za pośrednictwem poczty, jednak uwaga!! jeden miły pracownik tegoż banku stwierdził, że skoro jest pełnomocnictwo do mojego banku, to mój pełnomocnik może to zrobić osobiście, tak więc się stało. Udało się konto zamknięte, ale, nie…
  Po prawie dwóch latach Alior stwierdził, że moje konto wciąż istnieje i mam na nim zadłużenie, które w trybie natychmiastowym mam spłacić, w przeciwnym wypadku należności będą egzekwowane za pośrednictwem komornika. Moje pytanie czy są jakieś paragrafy, artykuły na walkę z takim oszustwem bankowym,żebym mogła się odwołać?
  Z góry dziękuję za pomoc!

 21. Dzisiaj wydrukowałem wypowiedzenie wypisałem i udałem się do placówki Alior Banku wypowiedzenie nie było potrzebne wystarczył dowód osobisty cały cykl zamknięcia konta trwał około 5 minut :)miła pani wydrukowała potwierdzenie zamkniecia konta oraz zamkniecia karty konto zostało zamknięte w trybie natychmiastowym dalej moge się logować ale nie pokazuję się nr konta zablokowałem kanał www i z głowy bedę bogatszy 18zł miesięcznie

 22. Proszę o info, czy mogę przekształcić konto wspólne na osobiste, jak współwłaściciel ma blokadę komorniczą? Lub zamknąć konto?, co ze środkami zajętymi-są zajęte, ale nie wysłane do wierzycieli, zajęte alimenty, obu właścicieli. Szacun , dla tego co odpowie:)

 23. Czy moge wypowiedzenie wyslac poczta, gdyz przebywam poza granicami kraju, czy musze zrobic to osobiscie, badz upowaznic kogos bliskiego, np. mame?

 24. Witam !

  Na moim koncie mam zbieg egzekucji i status “zawieszona”. W związku z tym, że
  bank czeka na rozstrzygnięcie sądu kto ma prowadzić egzekucję, zablokował mi kwotę przekraczającą ” wolną od zajęcia”. Orzeczenie może potrwać nie wiadomo ile i komornicy nie otrzymają pieniędzy na poczet moich zobowiązań, ale będzie je trzymał bank. Nie jest to wielka suma ale mam pytanie: Co by się stało ze środkami zablokowanymi przez bank ,gdybym przeniósł konto do innego banku który niema informacji o moim zobowiązaniu?

 25. Czy to normalne, ze po zamknięciu konta nadal dostaję maile od aliora? Ktoś nie dopełnił formalności czy dodatkowo trzeba cofać zgodę na otrzymywanie tychże?

 26. Od 27 lutego nie mogę zamknąć swojego rachunku kredytowego. Rachunek kredytowy został założony w listopadzie 2013 r. Całkowita spłata (znacznie przedterminowa) długu nastąpiła 14 lutego 2015 r. 27 lutego 2015 r. Alior Bank Oddział w Toruniu przy ul. Chełmińskiej 6 wystawił mi dokument Spłaty całkowitej pożyczki. Od tej pory nie mogę doczekać się na zamknięcie rachunku, by otrzymać zwrot nadpłaty kredytu i zwrot części kwoty z ubezpieczenia kredytu. Dzisiaj dzwoniłam do Alioru i dalej nie mam żadnej nadziei na odzyskanie moich pieniędzy. Proszę o pomoc. Józefa O.

 27. witam Ja zamknęłam konto w ABanku pod koniec lutego br. ale niestety mimo ze wymówiłam umowę pod koniec miesiaca poinformowano mnie ze jeszcze za marzec muszę zapłacić 6 zł za obsługę konta!!!!!!!!!!
  TO CHYBA JEST TU COŚ NIE TAK !!!!!!!!!!!
  JAK MOGĘ PLACIC ZA MARZEC JAK W MARCU NIE SKORZYSTAM Z TEGO KONTA??????????????????????????
  KTO CHORY TAM TAK WYMYŚLIŁ????????????????????

 28. Moniko, czytaj ze zrozumieniem. Obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia

Zostaw Komentarz