Jak Zamknąć Konto w Eurobanku

Eurobank powstał w 2003 roku. Od 2005 jest własnością fracnuskiej grupy finansowej Grupa Société Générale. Eurobank jest bankiem komercyjnym świadczącym usługi wyłącznie osobom fizycznym (nie ma w ofercie kont firmowych). Prowadzi prawie 1,5 miliona rachunków oraz posiada 440 placówek rozsianych po całej Polsce.

Likwidacja konta w Eurobanku:

Szczegółowa procedura zamknięcia rachunku została opisana w regulaminie kont dla osób fizycznych (link na końcu arykułu). Poniżej przedstawiam główne punkty, o których należy wiedzieć:

  • Wypowiedzenie należy złożyć w formie pisemnej. Regulamin nie precyzuje czy wypowiedzenie ma być złożone osobiście czy można je również złożyć korespondencyjnie.
  • Okres wypowiedzenia wynosi 28 jeżeli wniosek złożony jest przez klienta a 62 dni jeżeli przez bank.
  • Składając wypowiedzenie mamy obowiązek wskazać jak mają być rozdysponowane środki znajdujące się na rachunku (jeżeli jakiekolwiek tam jeszcze mamy)
  • Jeżeli w dniu złożenia wniosku o zamknięcie rachunku mamy do uregulowania jakiekolwiek opłaty (debet, prowizje) to należy je uregulować.
  • Należy pamiętać, że likwidując rachunek likwidujemy również wszystkie lokaty z nim powiązane

Opłaty za zamknięcie konta

Eurobank nalicza opłatę za zamknięcie konta w przypadku jeżeli chcemy je zamknąć w przeciągu 90 dni od jego otwarcia. Opłata wynosi aktualnie 5 zł.

Przydatne dokumenty

Historie związane z Eurobankiem

Strona – opisuje historie, klienta Eurobanku, który pomimo otrzymanej prolongaty w spłacie kredytu został skierowany do działu windykacji.

założony przez niezadowolonego klienta na forum gazeta.pl.

Dodawanie komentarzy wyłączone.

TUTAJ AKTUALNA INSTRUKCJA

Jak zamknąć konto w eurobanku >>

Jeden komenarz do “Jak Zamknąć Konto w Eurobanku”

  1. Jeśli mamy konto on-line (płatne przy braku wpływów), to przed zamknięciem przekształcamy w konto normalne bez dostępu on-line (bezpłatne), bo inaczej w okresie wypowiedzenia (kiedy nie ma się już dostępu i nie można zrobić wpływów) naliczy się opłata za konto. Ciekawostka :)

Zostaw Komentarz