Likwidacja Konta w Banku Millennium

O Banku

W wyniku połączenia Banku Inicjatyw Gospodarczych oraz Banku Gdańskiego powstał BIG Bank Gdański, który roku 2003 zmienił nazwę na Bank Millenium. Obecnie jest to 6 pod względem wartości aktywów bank komercyjny w Polsce.

Jak zamknąć konto w Banku Millennium

Umowa o prowadzenie rachunku może zostać wypowiedziana przez obie strony z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. W momencie złożenia wypowiedzenia zobowiązani jesteśmy do:

– zwrotu blankietów czekowych.

– spłaty zobowiązań wobec banku  (np. Limit odnawialny w ramach ROR)

– rozdysponowania środków, które pozostały na rachunku

– zniszczenia kart wydanych do rachunku, tak aby nie dało się ich już użyć

Składając dyspozycję zamknięcia rachunku w Millennium Bank należy mieć świadomość, że rezygnujemy również z następujących produktów: (o ile mieliśmy je aktywne)

– produkty inwestycyjne

– karty debetowe

-usługi płatnicze

– czeki

– ubezpieczenia

Jeżeli do końca trwania 30-sto dniowego okresu wypowiedzenia nie rozdysponujemy naszych środków bank przeleje jena nieoprocentowany rachunek techniczny.  Jeżeli w tym samym okresie nie spłacimy całości zadłużenia uznane ono będzie jako zadłużenie przeterminowane

Jeżeli nasze konto jest zajęte przez komornika sądowego nie będziemy mogli złożyć dyspozycji zamknięcia rachunku.

Opłaty

Tabela Opłat i Prowizji nie przewiduje opłaty za zamknięcie rachunku.

Dokumenty

Dodawanie komentarzy wyłączone.

TUTAJ AKTUALNA INSTRUKCJA

Jak zamknąć konto w Millennium >>

30 komentarzy do “Likwidacja Konta w Banku Millennium”

 1. Dzień Dobry,

  chcę zlikwidować moje konto internetowe, gdyż z niego nie korzystam, a pobierane są na nim opłaty.
  Jak zamknąć to konto?
  Dziękuję

 2. Witam, można by prosić o wzór wypowiedzenia z banku millenium, bo nigdzie nie mogę znaleźć.

 3. Panie Michale, wniosek wysłany :)

 4. Przepis w regulaminie banku o braku możliwości zamknięcia zajętego konta jest moim zdaniem bezprawny. Tym bardziej, że za konto nie jest bezpłatne. Ktoś mógłby to wy tłumaczyć?

 5. Panie Robercie,

  Niestety nie jestem prawnikiem i nie potrafię samodzielnie stwierdzić czy taki zapis jest zgodny z prawem.
  Czy przy próbie zamknięcia konta dostał Pan odmowę ? Jeżeli tak to może w tej odmowie jest podstawa prawna ?

  Życzę powodzenia i pozdrawiam,
  M.

 6. Witam.
  Też chciałbym zamknąć konto w banku milenium. Mogę prosić o formularz zamknięcia rachunku?

  Pozdr

 7. Witam.
  Też chciałbym zamknąć konto w banku milenium zajęte przez komornika od kilku lat. Mogę prosić o formularz zamknięcia rachunku? Ciekawę jaki mi podadzą w odmowie powody.
  Pozdrawiam Paweł

 8. Dzień dobry,

  zwracam się z prośbą o przesłanie na podanego maila formularzu zamknięcia rachunku w Banku Millenium.

  Pozdrawiam,
  Katarzyna

 9. Waldemar Grajewski on July 14th, 2013 at 6:16 pm

  Witam, można by prosić o wzór wypowiedzenia z banku millenium, bo nigdzie nie mogę znaleźć. lIKWIDACJA KONTA JEST ZWIAZANA Z MOIM POBYTEM ZA GRANICA.
  Waldemar Grajewski

 10. Panie Waldemarze. Wniosek Wysłany.
  Pozdrawiam,
  Admin

 11. Angelika Psonka on July 17th, 2013 at 11:27 am

  Witam, mogę prosić wzór wypowiedzenia z bankiem millenium, ponieważ mam założone konto internetowe i z niego nie korzystam.
  Z góry dziękuję,
  Angelika Psonka

 12. Pani Angeliko,

  Niestety nie jestem w posiadaniu wzoru wypowiedzenia dla banku millenium. Wysłałem Pani wzory z innych banków. Wyobrażam sobie, że może Pani przygotować dokument zawierający podobne informacje i zanieść go do Banku. Ewentualnie skorzystać z pomocy telefonicznej.

  Pozdrawiam.
  Admin

 13. Witam, można by prosić o wzór wypowiedzenia z banku millenium, bo nigdzie nie mogę znaleźć. lIKWIDACJA KONTA JEST ZWIAZANA Z MOIM POBYTEM ZA GRANICA. A nie wróce do Polski tylko po to by zamknąć konto .

 14. Pani Izo,

  Niestety nie jestem w posiadaniu wzoru z banku Millennium. Niemniej jednak wyobrażam sobie, że powinno się dać zamknąć konto korespondencyjnie. Najlepiej zadzwonić na infolinię banku i poprosić o wzór i adres, na który go można przesłać.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Admin

 15. W millenium można zlikwidować konto z pozycji panelu – RACHUNKI OSOBISTE >>> ZAMYKANIE RACHUNKU.

 16. @QQ: Dziękuję za przydatną informację ! :)
  Pozdrawiam,
  Administrator

 17. moge prosic o przeslanie wzoru wnisku o usuniecie konta

 18. Ostrzegam przed tym bankiem, wszystko jest pięknie do momentu gdy chcecie zamknąć konta, mój mąż od miesiąca walczy żeby zamknąć konta przez internet i telefonicznie, ciągle dzwonią konsultanci którzy próbują weryfikować czy jest właścicielem i pytają o bzdury które nie powinny ich interesować i non stop anulują mu dyspozycje zamknięcia. Przestrzegajcie znajomych przed tym bankiem

 19. Proszę wyślijcie mi formularz do zamknięcia rachunku. Czy musi być podpis potwierdzony notarialnie?

  pozdrawiam

  Nina

 20. Witam.
  Też chciałbym zamknąć konto w banku milenium. Mogę prosić o formularz zamknięcia rachunku?

 21. Wazne aby zdazyc przed bankructwem tego banku. Strata 1, 2 mld euro banku matki jest
  Zatrwazajaca.

 22. Witam

  Można prosić o formularz zamknięcia rachunku?. Nigdzie go nie moge znaleźć.
  Pozdrawiam

 23. UWAGA!
  Uważaj na likwidację konta w banku Millenium. Standardowo, nie informując klientów wpisują: po likwidacji konta odbiór gotówki w banku. Podczas podpisywania dokumentów likwidacji konta, zwróciłem pracownikowi uwagę, że nikt tego ze mną nie konsultował i dlaczego sam tak wypełni – powiedział, że to standardowa procedura. Ponieważ likwidacja trwała już z 15 min, zostawiłem to, tak jak wypełnił pracownik. Przecież mogę zrobić przelew?

  Zgodnie z informacją konto miało działać do 4.02.2014. Tak długo nie działało, gdyż dwa dni wczesniej nie mogłem sie na nie juz zalogować. Wybrałem się więc do placówki, jedna zamknieta, druga zamknięta, w końcu znalazłam czynną:
  Ja: pytam o stan konta:
  Bank Millenium: – nie ma konta
  Ja: – mówię, że miałem pieniądze
  Bank Millenium: – konta nie ma to i pięniedzy nie ma!
  JA: – upieram się, że pieniądze miałem i gdzieś chyba musza być?
  Bank Millenium w osobie bardziej rozgarnietego kolegi kasjerki: kliknij tu i tu i zobacz
  Bank Millenium: o są, na rachunku technicznym!
  Ja: chcę wypłacić swoje pieniądze, skoro jednak są!
  Bank Millenium: ale dziś sobota!
  Ja: tak i ja chciałem swoje pieniądze wypłacić.
  Bank Millenium: na to potrzebna jest zgoda centrali, oni w sobotę nie działają!

  Tak to straciłem kolejne 20 min., aby dowiedzieć, się najpierw, że moje pieniądze zniknęły, później, gdy mocno, bardzo mocno się upierałem, że powinny być, że są, ale wypłacić ich nie mogę.

  Zobaczymy co będzie dalej… UWAŻAJ, wypłać pieniądze z Millenium, zanim Ci zginą!

 24. a zatem ciąg dalszy: Po 2 dniach udałem się do najbliższego mi oddziału banku Millenium ( Kraków ul. Prądnicka) gdzie powiedziano mi, że nadal nie mogę swoich pieniędzy wypłacić, ponieważ nie ma jeszcze zgody centrali. Powiedziałem, że w takim razie czekam na telefon, jak będzie można moje pieniądze wypłacić…
  Dostałem 2 telefony, że “już” mogę. Wybrałem się zatem na drugi dzień do oddziału przy ul. Prądnickiej: pierwsza pani powiedziała, ze nic nie widzi i lepiej będzie jak zajmie się tym kolega. Przyszedł jej kolega, ten sam, który dzień wcześniej powiedział, ze pieniądze będę mógł wypłacić jak będzie zgoda centrali, ten sam, który dzień wcześniej zadzwonił do mnie, ze mogę u niego wypłacić pieniądze. Pan ten długo coś sprawdzał, w końcu stwierdził, ze zadzwoni to tego oddziału, w którym byłem kilka dni wcześniej. Telefon długo był zajęty i dopiero po paru minutach oświadczył, że muszę podjechać do innego oddziału, bo on mi moich pieniędzy nie wypłaci. Poprosiłem o oświadczenie na piśmie, ze nie wypłaci mi moich pieniędzy, mimo, ze wczoraj mnie powiadomił w oddziale, a później telefonicznie, żebym przyszedł do oddziału Millenium na ul. Prądnickiej po swoje pieniądze. Powiedział, że nic nie będzie pisał, więc powiedziałem, że w takim razie go nagram. Powiedział ze nie wyraża zgody na nagranie i … uciekł. Poprosiłem zatem kierownika, który nie mógł podejść, gdyż – jak mi powiedziano – był zajęty. Wyszedłem po ok. 20 minutach nie mogąc także i tym razem wypłacić moich pieniędzy.
  Po ochłonięciu po raz 4 udałem się do banku Millenium, celem odzyskania swoich pieniędzy. W końcu się udało, po kilku dniach, kilku wizytach, kilku telefonach, straconym czasie w oddziałach i na dojazdy. Poznałem za to skale niekompetencji pracowników banku Millenium w Krakowie przy ul. Karmelickiej i ul. Prądnickiej i to, że wypłata pieniędzy z banku Millenium to naprawdę Bardzo Trudna Sprawa.

 25. Witam.
  Chcialbym zamknac moje konto w Banku Millenium gdyz juz z niego nie korzystam. Czy zamykajac konto konieczna jest obecnosc w placówce banku (podpis itp) czy moge zrobic to online lub korespondencyjnie? W banku pojawic sie nie moge bo mieszkam za granica. Móglbym równiez prosic o formularz zamkniecia rachunku?
  Pozdrawiam.

 26. Witam
  Kilka dni temu złożyłam dyspozycję zamknięcia rachunku bankowego. Obecnie obowiązuje mnie 30 dniowy okres wypowiedzenia. Czy w tym czasie zostanie pobrana jeszcze opłata za prowadzenie konta?
  W oddziale banku pan poinformował mnie, że nie ma takiej opłaty, ale jeśli chcę mieć pewność to mogę zostawić na koncie 15 zł. Po upłynięciu okresu wypowiedzenie środki trafią na konto techniczne. Drążyłam temat dalej, ale wciąż nie otrzymałam jednoznacznej odpowiedzi. Nie rozumiem takiego podejścia do klienta. Nie chcę mieć już nic wspólnego z tym bankiem, ale chcę mieć pewność, że dokonałam wszelkich formalności i za kilka miesięcy nie dostanę informacji o narastających odsetkach za niezapłaconą opłatę.

 27. Chcę zamknąć swoje konto w Banku Millennium. Proszę o wniosek. pilne

 28. Witam,
  W jaki sposób mogę zamknąć konto techniczne.
  Przy zakładaniu konta oszczędnościowego, zostałam namówiona w placówce na otwarcie konta technicznego, niestety zostałam źle poinformowana o jego funkcjonowaniu.
  Zgodnie z uzyskanymi informacjami, przelałam środki z konta oszczędnościowego na techniczne aby przesłać je dalej, niestety bezskutecznie. Właśnie dowiedziałam się, że jako właściciel konta technicznego nie mogę nic zrobić z MOIMI pieniędzmi bez wizyty w placówce. Obecnie zostałam bez środków!! i to za granicą. Czuję się oszukana i zawiedziona z polityki prowadzonej przez bank.
  Pozdrawiam

 29. Zanim się złozy wniosek o likwidacji konta , trzeba je wyczyścić. Zostawić kilka złotych na ew. koszta zamknięcia. Tak myślę.

 30. Millenium to jeden z niewielu banków, który miło wspominam (różne usługi miałam w różnych bankach). Być może miałam szczęście trafiać na kompetentnych pracowników w przeciwieństwie do Ostrzegam!
  Konto zamykałam (otwierałam również) w oddziale gdzie miła pani wypełniła wszystko za mnie a ja tylko podpisałam czytając oczywiście wszystko uprzednio, co mam w zwyczaju czynić. Nie zapłaciłam też żadnej prowizji za zamkniecie.

Zostaw Komentarz