Likwidacja konta w IdeaBank

Chociaż nazwa IdeaBank jest stosunkowo młoda to historia prawna tego banku sięga początków lat 90 kiedy to funkcjonował pod nazwą GMAC Bank Polska SA. . IdeaBank jest częścią grupy kapitałowej Getin Noble Bank SA, która prowadzi znany wszystkim Getin Bank

Bank lansuje się na przyjazny przede wszystkim małym przedsiębiorcom ale nie brakuje w nim również oferty dla osób indywidualnych głownie w postaci lokat i kont osobistych.

Jak zamknąć konto w IdeaBank

Procedura zamknięcia rachunku jest jasna i zrozumiała. Została opisana w regulaminie prowadzenia kont dla klientów indywidualnych. Najważniejsze punkty:

  • Okres wypowiedzenia wynosi miesiąc. Zarówno dla posiadacza rachunku jak i dla banku.
  • Wypowiedzenie należy złożyć w formie pisemnej.
  • Wypowiedzenie można dostarczyć osobiście do placówki banku jak również drogą pocztową.
  • Ważne: podpis na oświadczeniu o odstąpieniu od umowy powinien być zgody z wzorem zamieszczonym na tzw. karcie wzorów podpisów.
  • Składając dyspozycję zamknięcia konta należy pamiętać o wskazaniu rachunku, na który zostaną przelane środki po upływie terminu wypowiedzenia. Jeżeli tego nie zrobimy bank zastrzega sobie prawo do przelania wszystkich naszych pieniędzy na nieoprocentowany rachunek rozliczeniowy.
  • Wypowiadając rachunek należy również pamiętać natychmiastowym o uregulowaniu wszystkich istniejących zobowiązań (kredyty, debety itp.).

Opłaty za zamknięcie konta

Regulamin oraz tabele opłat i prowizji nie przewidują opłaty za odstąpienie od umowy.

Dokumenty

 

Dodawanie komentarzy wyłączone.

TUTAJ AKTUALNA INSTRUKCJA

Jak zamknąć konto w Idea Banku >>

Zostaw Komentarz