Citibank – Jak Zamknąć Konto

O Citi Handlowym

Citi Handlowy to jeden z największych banków komercyjnych na świecie. Powstał w 1812 roku w Nowym Jorku. W Polsce jako Citibank Handlowy zaistniał w 2001 po połączeniu Citibank S.A z Bankiem Handlowym. Bank oferuje produkty zarówno dla klientów indywidualnych, mikro przedsiębiorstw jak i dużych korporacji.

Likwidacja rachunku w Citibanku

Dyspozycję zamknięcia konta w Citi można złożyć w jeden z następujących sposobów:

 • Składając pisemne oświadczenie o wypowiedzenie w oddziale banku
 • Przesyłając pisemne oświadczenie na adres banku. W takim przypadku podpis złożony pod oświadczeniem musi się zgadzać ze wzorem podpisu w Banku. Bank może zweryfikować oświadczenie telefonicznie
 • Składając dyspozycję poprzez kanał telefoniczny
 • Składając polecenie wypowiedzenia w serwisie internetowym.
 • Standardowo okres wypowiedzenia w Citi Handlowym to jeden miesiąc. W okresie tym bank prowadzi konto na normalnych zasadach.

Należy pamiętać, że jeżeli w momencie złożenia wypowiedzenia mamy inne produkty (np. Linię Kredytową Citibank oraz Linię Kredytową Zabezpieczoną) to również i one zostaną zamknięte. Musimy zatem uregulować wszelkie zobowiązania wobec banku przed zakończeniem okresu wypowiedzenia.

Ważne: Rozwiązanie umowy o ROR nie jest tożsame z zamknięciem karty kredytowej. (Za informację dziękuję użytkownikowi Bart)

Opłaty

Bank nie przewiduje opłat za rozwiązanie umowy (§28. Punkt 12.)

Dokumenty

*Powyższe odnośniki dotyczą kont otwartych po 1 Sierpnia 2013 roku. Archiwalne dokumenty bank udostępnia .

Historie

Maciej Samcik na swoim opisał ostatnie podwyżki opłat w Citi Handlowym.

TUTAJ AKTUALNA INSTRUKCJA

Jak zamknąć konto w Citi Bank >>

9 komentarzy do “Citibank – Jak Zamknąć Konto”

 1. polecam zapoznać się z produktami w citi handlowym bo w tym banku posiadanie RORu a posiadanie np. Karty kredytowej nie ma ze sobą nic wspólnego. zamykasz ror ? kredytówkę możesz mieć nadal, a nie odwrotnie jak to niby twierdzi autor artykułu.

 2. Przy zamieszczaniu takich informacji warto by zrobić to rzetelnie. Poczynając od nazwy banku – CitiBank, takiej nazwy już nie ma od kilku lat, nazwa handlowa Banku Handlowego w Warszawie S.A. to Citi Handlowy.

  “Należy pamiętać, że jeżeli w momencie złożenia wypowiedzenia mamy inne produkty (np. kartę kredytową) to również i one zostaną zamknięte. Musimy zatem uregulować wszelkie zobowiązania wobec banku przed zakończeniem okresu wypowiedzenia.” totalna bzdura karta kredytowa to zupełnie oddzielny produkt prowadzony na podstawie osobnej umowy. Prowadzenie karty kredytowej nie jest i nie było tutaj nigdy warunkowane posiadaniem RORu.

  “Składając polecenie wypowiedzenia w serwisie internetowym.” kolejny bzdet, w citibankonline nie ma takiej możliwości.

  Jeżeli wszystkie zakładki zostały stworzone równie rzetelnie to nie pozostaje nic innego jak współczuć osobą, które zechcą z nich skorzystać.

 3. “Należy pamiętać, że jeżeli w momencie złożenia wypowiedzenia mamy inne produkty (np. kartę kredytową) to również i one zostaną zamknięte” – bzdura.

  Dwa razy miałem konto w Citi, raz zamykałem telefonicznie, drugi – pisząc mail pocztą wewnętrzną. Karta kredytowa została, nie musiałem nijak tego zaznaczać. Po prostu – napisałem, że chcę zamknąć konto, to zamknęli konto.

 4. Posiadam konto w citibanku mam tam rowniez kredyt jeszcze jakies 5k pln chce zamknac konto i przelewac kase tylko na konto przypisane do kredytu. czy bank ma prawo robic mi problemy? chyba podpisalem jakas lojalke ze do splaty srodki z pesji beda do nich przelewane czy to zgodne z prawem ?

 5. “Ważne: Rozwiązanie umowy o ROR nie jest tożsame z zamknięciem karty kredytowej. (Za informację dziękuję użytkownikowi Bart)”

  chyba ja napisałem to pierwszy … ?

 6. DO Bart on…… Przy zamieszczaniu takich informacji warto by zrobić to rzetelnie. Poczynając od nazwy banku – CitiBank, takiej nazwy już nie ma od kilku lat,,,,,,,,,,,,,,,- to dlaczego logujesz sie CWANIACZKU na CITIBANK.ONLINE A NIE NA Bank HandlowY w Warszawie S.A. POZDRAWIAM

 7. Szanowny Bart raczy mijać się z prawdą jeśli chodzi o zamykanie konta przez internet, wyciąg z regulaminu:

  Klient może dezaktywować poszczególne produkty i usługi objęte Umową Produktów Depozytowych ze skutkiem występującym po 1 miesiącu od dnia złożenia oświadczenia w tym przedmiocie lub wcześniej za zgodą Banku. Ponadto Klient może dezaktywować dany produkt lub usługę w każdym wypadku, w którym niniejszy Regulamin lub przepisy prawa przewidują możliwość wypowiedzenia umowy dotyczącej poszczególnego produktu lub usługi. Jeżeli skutkiem takiej dezaktywacji miałoby być zamknięcie wszystkich Kont prowadzonych dla Klienta lub utrata dostępu do Konta przez Citibank Online oraz CitiPhone, oświadczenie takie jest równoznaczne z wypowiedzeniem Umowy Produktów Depozytowych. Oświadczenie Klienta o dezaktywacji produktu lub usługi może być złożone przez CitiPhone oraz Citibank Online z wyłączeniem Citi Mobile oraz Citi Handlowy for iPad lub w formie pisemnej.

 8. witam. gdzie znajde na stronie Citi formularz do zmkniecia konta??

 9. Rozwiązanie umowy o kartę kredytową w Citi to jakaś masakra, bank po prostu ignoruje przyjęte wnioski, i wciąż nalicza opłaty.

  Co w tym przypadku zrobić?

Zostaw Komentarz